5 הסיבות להשקעה בנדל"ן מניב בארה"ב

רבים מאיתנו בוחנים כל הזמן מה לעשות עם הכסף והחסכונות, במה הכי נכון וכדאי להשקיע. העקרון שמנחה אותי הוא פשוט: השקעה מניבה ובטוחה.

שוק הנדל"ן בהחלט מספק מענה לקריטריונים הללו אולם ההזדמנות לרכישת נדל"ן בישראל הולכת ומתרחקת מהישג ידנו ולאחרונה פחות כדאית. האלטרנטיבה הטובה ביותר מבחינתי בימים אלו הנה מעבר לים – בארה"ב. שם במחיר של דירת שלושה חדרים ישנה בגבעת אולגה ניתן לרכוש שתי וילות חדשות (בפלורידה) עם תשואה כפולה.

אכן נתונים מראים שיותר ויותר ישראלים בוחנים בחיוב השקעה בנדל"ן אמריקאי אבל האפשרויות הן רבות וחשוב לבחור בהשקעה הנכונה ביותר עבורך. האפשרויות הן שונות ומגוונות, קיימות אפשרויות להשקיע בבית פרטי להשכרה, במגרש, בדירה להשכרה ובנכס מסחרי. אני ממליץ על השקעה בבית פרטי  בארה"ב אשר יניב לך שכירות חודשית ולמה?

  1. נפח עיקולי הבתים הגדול בשל המשבר בארה"ב – בשל המשבר שפקד את ארה"ב בעלי בתים רבים נעקרו מבתיהם וטרם הצליחו לרכוש נכס חדש, לכן יש הרבה יותר שוכרים בשוק. זהו מצב אופטימאלי עבור משקיעים לרכישת נכסים מניבים אשר יאוכלסו בייתר קלות.
  2. השקעה שמכסה את עצמה – בהנחה והנכס מאוכלס במרבית הזמן ולא 'עומד' ריק בין דיירים כלל (או רק מעט מאוד), השכירות החודשית תכסה את עלות המשכנתא, המיסים והתחזוקה. המשמעות היא שאין לך המשקיע שום הוצאה נוספת מעבר להשקעה הראשונית. לאורך זמן תשלומי המשכנתא על הנכס ישולמו במלואם, ההכנסה שלך תגדל ותזרים המזונים יאפשר לנצל את כספי ההשקעה בהשקעה חדשה נוספת.
  3. עלות השכירות במגמת זינוק מרקיעת שחקים- נוכח הביקוש בשכירות קיימת עלייה ניכרת בגובה השכירות החודשית, ולמעשה ע"פ דו"ח שוק השכירויות נכון ל-2015 של com, 88% ממנהלי הנכסים העלו את עלות השכירות במהלך 2015 ויש צפי שעד סוף 2016 יהיה 8% גידול נוסף.
  4. אנשים מעוניינים לחזור לאיכות החיים הקודמת שלהם – דיירים רבים אשר חיו שנים רבות בבית פרטי משלהם איבדו את בתיהם במשבר בארה"ב, דיירים אלו יתקשו לעבור לדירה בבניין משותף ויעדיפו לשמור על רמת חייהם הקיימת. מכאן יגדל הביקוש לבתים פרטיים לשכירות.. דיירים אלו יהיו גם שוכרים טובים יותר, הם רגילים לבית פרטי וידאגו לשמור עליו כפי ששמרו על הבית הפרטי שלהם.
  5. ניכויי מס – המחשבה של התמודדות עם תשלומי המיסים ברכישת נכס נוסף שמטרתו השקעה וקבלת הכנסה משכירות עלולה להיות מרתיעה . אולם חשוב לדעת שיש הקלות מס רבות שבעלי נכסים יכולים לנצל ע"מ לקזז עלויות. פחת, אחזקה, תיקונים, ריביות (למשכנתא) ותשלומים לרואה החשבון הנם חלק קטן מכל ההוצאות עליהן בעל נכס מניב יכול לדרוש החזר במס.

לסיכום,

כמובן שיש לבחון כל השקעה ע"פ קריטריונים ספציפיים על מנת לקבל החלטה נבונה ולמקסם את ההחזר על ההשקעה בסיכון מינימלי, אולם חשוב לזכור מהו זוג הנכס המטיב ביותר עבורכם.